Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları


Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları

 
Jamtland Cumhuriyeti
Jamtland Cumhuriyeti bayrağı
Bayrak
Jamtland Cumhuriyeti Sembol
Sembol
Millî marş
"Jämtlandssången"
Tür Aktif
Resmî diller İsveççe, Jamtlandic
Hükûmet Republic
 
• Cumhurbaşkanı
Ewert Ljusberg
Tarihçe
 
• Eski yönetim
10th–12th century
• Kuruluş
1963
 

Jamtland Cumhuriyeti, Kuzey İskandinavya'da, 62° ila 65° enlemleri arasında, Stockholm'ün 450 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Jamtland, 39.600 kilometrekarelik bir alana sahiptir, İsveç'in Jämtland İlçesine dayanan bölgesel ve tarihi unsurları olan mikronasyondur. 10. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar Jamtland kendi kendini yönetiyordu ve herhangi bir kraliyete bağlı değildi, bu yüzden ismi "Jamtland Cumhuriyeti" idi. 1178'de Norveç'in vasalı oldu ama hâlâ kendini yönetmekteydi. Norveç ile en yakın bağlantısı vergileri ödemekti.

İçindekiler

  • 1 Tarih
  • 2 Ulusal semboller
    • 2.1 Jamtlandssången
  • 3 Jamtland Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları
  • 4 Ayrıca bakınız
  • 5 Kaynakça

Jamtland Cumhuriyeti, ilçelerden yapılan göçlere tepki olarak 1963'te (eski 10. yüzyıl cumhuriyetini hatırlatarak) kuruldu. Kuruluşunu tetikleyen olay, İsveçli yetkililerin "Jämtland" ile Västernorrland ili ile birleştirmeye yönelik merkeziyetçi planı oldu. Kurucular "Kurtuluş Hareketi" adında bir dernek kurdular ve halkı "özgürlük festivali" aracılığıyla seferber ettiler. Televizyon şovmeni Yngve Gamlin cumhurbaşkanı seçildi ve Jamtland , İsveç Krallığı içinde kendi başına bir cumhuriyet ilan edildi.

İkinci başkan, komedyen Moltas Eriksson, Kurtuluş Hareketi'ni tiye almıştı. Aslında hareketin ana odağı Jamtland kültürünü, dilini ve yaşam tarzını korumak ve tanıtmaktır.

Şu anki başkan yine gösteri dünyasından biri olan Ewert Ljusberg'di. Yılda bir kez olan Östersund'daki Storsjöyran şehir festivalinde popüler bir konuşma yapıyor ve burada İsveçliler ve Avrupa Birliği ile alaycı konuştu.Okunma:375 / Tarih:10 Nisan 2022
Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları Modelleri Nedir? :Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modelleri için yukarıdaki ürünleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca benzer Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modellerini görmek için yukarıdaki kategoriler bölümüne göz atabilir, başka modellere ulaşabilirsiniz.
Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları Fiyatları Nedir? :Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları ürünlerinin fiyatları sitemizde uygundur. Firmamız Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modellerini çok kaliteli malzemelerden üretmektedir. Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modellerinin fiyatları için yukarıdaki ürünlere tıklayabilir ve fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.
Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları ölçüleri kaçtır? :Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modellerinin çeşitli ölçüleri bulunmaktadır. Yukarıdaki ürünlere tıklamanız halinde fiyatlara göre seçenekleri görebileceksiniz. Her Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modeli için farklı malzeme ve ölçü seçenekleri bulunmaktadır.
Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları modellerini nereden alabiliriz? :Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları ürünlerini kendimiz üretmekteyiz. Bu ürünleri yukarıdaki resimlere tıklayarak sepete ekleyebilir ve online kredi kartı ile güvenle satın alabilirsiniz.

Jamtland Cumhuriyeti Bayrakları Video İzle